HP 17-CN0021NR - i5-1135G7 8GB 256GB SSD 17" HD+ - Charger
Orders before 2:30 PM PDT ship same day.
About This Part
This is a used HP 17-CN0021NR laptop in excellent condition. It features a large 17" HD+ display, an Intel Core i5-1135G7 processor, 8GB of RAM, and a 256GB SSD. Includes charger.
Seller Notes
β¨ HP 17-CN0021NR 17"HD+ Touch Intel Core i5-1135G7 2.4GHz / 8GB RAM / 256GB SSD / Windows 11 Home β¨ This laptop is an excellent combination of a large display, convenience, and pformance, with minimal signs of use! Reliable and vsatile HP 17" Touchscreen laptop -pfect for home, work, and evyday tasks. The large display makes it ideal for movies, documents, and browsing. β Fully tested β SSD Reset (Fresh installation) β Clean Windows 11 Home β Ready to use β Original HP 65W PowAdaptIncluded πΌ Great for home, study, and daily use πΉ Key Specifications: Brand: HP Model: 17-CN0021NR Processor: Intel Core i5-1135G7 (2.4GHz) Graphics (GPU): Intel Iris Xe Graphics Graphics Type: Integrated / On-Board Graphics Memory: 8GB RAM Storage: 256GB SSD (Reset) Display: 17" HD+ (1600 Γ 900) Touchscreen Opating System: Windows 11 Home π Batty: Good condition (88%, only 12 cycles) π Ports & Connectivity: β’ USB-C β’ 2 Γ USB 3.1 Type-A β’ HDMI β’ SD Card Readβ’ 3.5 mm Headphone / Microphone Combo Jack β’ Wi-Fi β’ Bluetooth π¦ Cosmetic Condition β Laptop β1 S/N: 5CG1231XJV P/N: 3E2X0UA Warranty: June 10, 2022 (expired) LCD / Screen: Good condition, no keyboard marks, scratch present (see photos) Top Cov: Good condition with light scratches and wear (see photos) Bottom Cov: Good condition, missing rubbfeet (see photos) Keyboard: Good condition Touchpad: Good condition with light shine from previous use Palm Rest: Good condition with light signs of use Edges / Corns: Good condition with paint wear ...