Home โ€บLaptops & Notebooks โ€บHP 17-CP2025DX 17" FHD, Ryzen ...
HP 17-CP2025DX 17" FHD, Ryzen 5 7520U, 8GB RAM, 512GB SSD, Win11
โœ“ In Stock
๐Ÿšš
Same Day Handling
Orders before 2:30 PM PDT ship same day.
๐Ÿ”’Secure transaction
โ†ฉ๏ธ30-day easy returns
๐Ÿ†Family owned since 2008
SKU: A08061 AA901
Condition: Good
Brand: HP
Model: 17-CP2025DX
Shipping Weight: 18 lbs
About This Part
Good
โœ”OEM/Genuine
๐Ÿ“ฆShips in 24hrs
โ†ฉ๏ธ30-Day Returns
๐Ÿ”’Secure Checkout
๐Ÿ–ฅ๏ธ 1920x1080๐Ÿ”Œ Power adapter included (45W)๐Ÿ“‹ S/N: 5CG451117T
Seller Notes
โœจ HP 17-CP2025DX 17"FHD AMD Ryzen 5 7520U 2.8GHz 8GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home โœจ This laptop is a great combination of pformance and reliability, pfect for evyday tasks, work, and enttainment! โœ… Fully Tested & Ready to Use โœ”๏ธ SSD Reset โœ”๏ธ Fully functional โœ”๏ธ Clean and ready for a new own๐Ÿ”‘ Key Specifications: Model: HP 17-CP2025DX Processor: AMD Ryzen 5 7520U @ 2.80GHz RAM: 8GB Storage: 512GB SSD Display: 17.3" Full HD (1920 x 1080) Opating System: Windows 11 Home ๐ŸŽฎ Graphics: AMD Radeon(TM) Graphics ๐Ÿ”Œ Ports & Connectivity: USB-A USB-C HDMI Headphone Jack ๐Ÿ”‹ Batty: Condition: Good Health: 100% Cycle Count: 9 โšก PowAdapt: Original HP 45W ChargIncluded Cosmetic Condition (Laptop โ„–1): S/N: 5CG451117T P/N: B4GX7UA Warranty: Active until April 28, 2026 LCD: In excellent condition (PLEASE SEE PHOTOS) Top Cov: In excellent condition (please see photos) Bottom Cov: In excellent condition (please see photos) Keyboard: In excellent condition Touchpad: In excellent condition (see photos) Palm Rest: In excellent condition, small chip near hinge area (see photos) Edges/Corns: In excellent condition (please see photos) Ports: In excellent condition ๐Ÿ“Œ Ovall: Vy clean laptop with minimal signs of use โค๏ธ โœจ KS โœจ
๐Ÿ“‹ Specifications
OSWindows 11 Home
RAM8GB
Screen17" FHD