HP 17-CP2025DX 17" FHD, Ryzen 5 7520U, 8GB RAM, 512GB SSD, Win11
Orders before 2:30 PM PDT ship same day.
About This Part
Seller Notes
โจ HP 17-CP2025DX 17"FHD AMD Ryzen 5 7520U 2.8GHz 8GB RAM 512GB SSD Windows 11 Home โจ This laptop is a great combination of pformance and reliability, pfect for evyday tasks, work, and enttainment! โ Fully Tested & Ready to Use โ๏ธ SSD Reset โ๏ธ Fully functional โ๏ธ Clean and ready for a new own๐ Key Specifications: Model: HP 17-CP2025DX Processor: AMD Ryzen 5 7520U @ 2.80GHz RAM: 8GB Storage: 512GB SSD Display: 17.3" Full HD (1920 x 1080) Opating System: Windows 11 Home ๐ฎ Graphics: AMD Radeon(TM) Graphics ๐ Ports & Connectivity: USB-A USB-C HDMI Headphone Jack ๐ Batty: Condition: Good Health: 100% Cycle Count: 9 โก PowAdapt: Original HP 45W ChargIncluded Cosmetic Condition (Laptop โ1): S/N: 5CG451117T P/N: B4GX7UA Warranty: Active until April 28, 2026 LCD: In excellent condition (PLEASE SEE PHOTOS) Top Cov: In excellent condition (please see photos) Bottom Cov: In excellent condition (please see photos) Keyboard: In excellent condition Touchpad: In excellent condition (see photos) Palm Rest: In excellent condition, small chip near hinge area (see photos) Edges/Corns: In excellent condition (please see photos) Ports: In excellent condition ๐ Ovall: Vy clean laptop with minimal signs of use โค๏ธ โจ KS โจ